Procedury postępowania obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie związane z zapobieganiem i zwalczaniem COVID – 19 opracowane w oparciu o wytyczne MEN i GIS.

Podstawa prawna:

1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniu i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. poz. 1394)
  2. Wytyczne MEN, MZ, GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020r.

1. Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci
  2. Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych w oddziale przedszkolnym
  3. Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronowirusem u dziecka
  4. Procedura czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni płaskich
  5. Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasach 1 – 3.
  6. Procedury organizacji zajęć ruchowych w klasach 1 – 3
  7. Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji zajęć opiekuńczo – wychowawczych w świetlicy szkolnej.
  8. Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji zajęć logopedycznych
  9. Procedura bezpieczeństwa dotycząca zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej
  10. Procedura spożywania posiłków w placówce w czasie możliwości zakażenia wirusem COVID – 19
  11. Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji zajęć wychowania fizycznego w klasach 4-8.
  12. Procedura bezpieczeństwa dotycząca organizacji zajęć informatyki