Dostępność architektoniczna

• WejÅ›cie główne do budynku znajduje siÄ™ od ulicy ÅšliwiÅ„skiego 5, podejÅ›cie 3 stopniowymi schodami z podjazdem dla wózków inwalidzkich.
  • Wjazd na parking znajduje siÄ™ od ulicy ÅšliwiÅ„skiego z wydzielonymi dwoma miejscami parkingowymi dla osób z uprawnieniami do korzystania z miejsc dla niepeÅ‚nosprawnych / inwalidów.
  • Na parterze przy głównym wejÅ›ciu znajdujÄ… siÄ™ oznaczenia stref dla rodzica i strefy dla ucznia.
  • Budynek nie jest wyposażony w windÄ™.
  • Na parterze w pierwszym segmencie znajduje siÄ™ toaleta dostosowana dla osób niepeÅ‚nosprawnych.
  • W budynku znajduje siÄ™ punkt darmowych porad prawnych zlokalizowany na pierwszym piÄ™trze, brak bezpoÅ›redniego dojÅ›cia dla osób niepeÅ‚nosprawnych.
  • W budynku przy głównym wejÅ›ciu funkcjonuje portiernia gdzie dyżurny pracownik obsÅ‚ugi udziela w razie potrzeby informacji lub pomocy.
  • Wszystkie ciÄ…gi schodów sÄ… oznaczone taÅ›mami odblaskowymi w celu uÅ‚atwienia korzystania z nich osobom sÅ‚abowidzÄ…cym. SzkoÅ‚a nie posiada dodatkowych oznaczeÅ„, platform, pochylni, platform informacji gÅ‚osowych, pÄ™tli indukcyjnych.
  • Brak oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a oraz możliwoÅ›ci skorzystania z usÅ‚ug tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego.
  • W wypadku osób korzystajÄ…cych z psa przewodnika szkoÅ‚a zezwala na wstÄ™p na jej teren pracownikom, uczniom, oraz osobom zaproszonym. Osoby postronne przed wejÅ›ciem na teren szkoÅ‚y zobowiÄ…zane sÄ… zgÅ‚osić siÄ™ w pierwszej kolejnoÅ›ci na portierni szkoÅ‚y zlokalizowanej przy głównym wejÅ›ciu do budynku i poinformować pracownika dyżurnego o powodzie wizyty oraz koniecznoÅ›ci korzystania z psa przewodnika.