W dniu 24.02.2020 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach ruchowych opartych na elementach metody integracji sensorycznej według Jean Ayres. Zajęcia sensomotoryczne poprowadził pan Marek Brodowski, dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w ramach studiów podyplomowych z integracji sensorycznej. Poprzez właściwie dobrane ćwiczenia i zabawy stymulowano podstawowe systemy zmysłowe: układ przedsionkowy (zwany zmysłem równowagi), układ proprioceptywny (system czucia głębokiego, czucie własnego ciała) oraz system dotykowy i wzrokowy. W zajęciach wykorzystano specjalistyczny sprzęt w postaci platformy na kółkach, dzięki której dzieci wykonywały różnorodne ćwiczenia sprawnościowe będąc w ruchu. Zajęcia miały charakter naukowej zabawy, w której dzieci chętnie brały udział oraz świetnie się bawiły, angażując w wykonywane ćwiczenia poszczególne zmysły.