W poniedziałek 25 września uczniowie klasy 2 a wzięli udział w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik” Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Drugoklasiści uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, prawidłowego zgłaszania zdarzenia, podstaw pierwszej pomocy oraz zasad właściwej ewakuacji. Dzieci obejrzały z bliska wozy strażackie i ich wyposażenie. Dowiedziały się, że do obowiązków strażaków należy nie tylko walka z pożarami, ale także z innymi klęskami żywiołowymi i miejscowymi zagrożeniami. Uczniowie wykazali się duża wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Są świadomi tego, że z ogniem nie ma żartów!