6 listopada z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, gdzie wzięły udział w zajęciach zatytułowanych „Hymn Polaków na mazurka nutę – krótka historia hymnu narodowego”. W trakcie lekcji poznaliśmy historię powstania Mazurka Dąbrowskiego, dowiedzieliśmy się kto jest autorem słów tej wyjątkowej dla Polaków pieśni. Poznaliśmy też nazwiska Ojców Polskiej Niepodległości. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych, dowiedziały się w jaki sposób należy składać flagę Polski oraz wspólnie odśpiewały hymn narodowy. Na zakończenie lekcji wykonaliśmy plakat w barwach narodowych, który zdobi teraz galerię biblioteki.