W dniu 13.06.2018 w świetlicy odbyły się warsztaty słomiarskie prowadzone przez p. Mariana, dziadka naszej uczennicy. Pan opowiedział dzieciom jak zaczęła się jego przygoda ze słomą oraz o materiałach, z których wyrabia produkty – słomie żytniej i gryczanej (tradycyjnie koszonej i potem zmiękczanej – czesanej i czyszczonej) oraz okorowanych korzeniach sosny. Następnie dzieci miały okazję spróbować swoich sił w sztuce plecenia koszyków. Pomagała wnuczka, która zna już tą sztukę. Pana Mariana można spotkać na wszelakiego rodzaju festynach, estradach folkloru czy targach sztuki ludowej. Prowadzi też warsztaty dla dzieci i dorosłych, gdzie uczy wyplatać takie cudeńka jak miski, dzbanki, koszyczki, podkładki i wiele innych przedmiotów użytkowych.