W kwietniu 2019 r. uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych „Z kurczakiem i jajem”, realizowanych w ramach Projektu Klanza Family.

Tematyka zajęć, nawiązująca do tradycji i obyczajów wielkanocnych, związana była głównie z kurą i jajkiem. Uczniowie wykonywali doświadczenia z jakiem oraz usłyszeli wiele ciekawostek o jajku i roślinach Wielkiej Nocy. Największą atrakcją była „produkcja” materiałowych kurek, stanowiących przepiękne ozdoby świątecznego stołu.

Uczniowie nauczyli się grać na nietypowym instrumencie. Mając do dyspozycji „grające rurki pcv” odegrali utwór „Były sobie kurki trzy”.

Pod koniec pobytu w Bawialni Klanzy dzieci bawiły się na interaktywnej podłodze. To był niezapomniany dzień, wypełniony miłą i twórczą atmosferą.