10 grudnia 2018 r. klasy 5 b i 5 c z wychowawcami- panią Ewą Opoką i Martą Lachowicz oraz z panią Aleksandrą Smit udały się na warsztaty świąteczne do Nasutowa. Uczniowie wypiekali i ozdabiali świąteczne pierniczki. Kolejnym punktem były warsztaty prowadzone przez pana Tomasza Krajewskiego – twórcę ludowego. W niezwykły sposób opowiedział dzieciom o dawnych zwyczajach świątecznych, a w szczególności o dekoracji domu. Uczniowie samodzielnie, pod czujnym okiem pana Tomasz, wykonali ozdoby świąteczne ze słomy. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd i biesiadą. Uczniowie mieli okazję spróbować różnych potraw wigilijnych oraz w przyjaznej, ciepłej i bardzo radosnej atmosferze spędzić czas ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.