14 lutego odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Miłośników Biblioteki.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że miłość jest najbardziej tajemniczym ze wszystkich ludzkich uczuć. Może być ona do Ojczyzny, do rodzinnego miasta, do matki, do dziewczyny lub chłopaka i oczywiście do książek, do czytania. Miłość inspirowała poetów i artystów, rzeźbiarzy i muzyków do tworzenia nieśmiertelnych arcydzieł. Nie ma nigdzie takiej dużej liczby „zakochanych” jak w bibliotece. Oni żyją na kartach książek. To niesamowite historie, w których miłość i dobro pokonują zło.

Tak się składa, że w dzień świętego Walentego obdarowujemy prezentami nie tylko ukochaną osobę, ale wszystkich, którzy są nam bliscy. Dzisiaj dzieci nie tylko czekają na prezenty, ale także są gotowe je podarować. Czy może być coś ładniejszego niż walentynka wykonana z wielką miłością przez małe rączki? Dlatego dla dzieci zorganizowano zajęcia z robienia walentynek – niezmiennego atrybutu tego romantycznego święta.

Zrobiłyśmy „walentynki – torebki” oraz zdjęcia ze swoimi ulubionymi książkami.

Niech w życiu każdego człowieka będzie więcej dobra, ciepła i miłości!