Dnia 4 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 43 im. I. J. Paderewskiego wraz z nauczycielami (p. J. Dudek, A. Sołyga i p. A. Moskała) wzięli udział w VI Lubelskich Targach Aktywności Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin. Głównym elementem Targów była część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac osób niepełnosprawnych.

Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dzieciom z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia poprzez sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez naszych uczniów oraz nauczycieli.

Można było również podziwiać występy artystyczne osób z niepełnosprawnościami oraz wystawę ,,Salon luster”, prezentującą twórczość niepełnosprawnych uczniów, absolwentów oraz terapeutów. Warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, prezentacja kuchni regionalnej połączona z degustacją czy spotkanie ze Świętym Mikołajem to kolejne atrakcje dla odwiedzających Targi.

Uczniowie przyjemnie i pożytecznie spędzili czas!