W czwartek 24 maja 2018 r., w naszej szkole, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  „Jesteś ty, jestem ja – jesteśmy razem”, pod patronatem dyrektora Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie – Pani Elżbiety Pieczonki.

Konkurs był adresowany do uczniów z lubelskich przedszkoli i szkół, w których funkcjonują klasy integracyjne. Zorganizowały go nauczycielki klas integracyjnych: p. Katarzyna Machnikowska, p. Iwona Taracha, p. Ewelina Zbroś, p. Anna Usarek, p. Katarzyna Jawiarczyk i p. Joanna Nowak.

Prace oceniały nauczycielki: p. wicedyrektor Ewa Juszczewska, p. Weronika Sołdek, p. Elżbieta Malewicz i p. Grażyna Sikora. Podczas wyłaniania zwycięzców konkursu, komisja brała pod uwagę trafność doboru tematu pracy, jakość jej wykonania, oryginalność i stopień trudności. Uczestnicy konkursu udowodnili, że są nie tylko uzdolnieni plastycznie i kreatywni, ale też otwarci na drugiego człowieka, tolerancyjni i co bardzo ważne – zdolni do prawdziwej przyjaźni.

Laureaci, którzy przyjechali wraz z nauczycielkami i członkami rodzin, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wręczenie nagród przez Panią wicedyrektor Ewę Juszczewską poprzedziła część artystyczna na temat przyjaźni, przygotowana przez uczniów klas integracyjnych: Ia, IIa i IIIa. Duże emocje wzbudził występ tegorocznej  zwyciężczyni  Szkolnego Przeglądu Talentów „Super Star 43” Emilii Dackiej, która zaśpiewała utwór pt. „Co się śni niewidomym”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i  zachęcamy do dalszej aktywności twórczej.