Uczniowie klasy 1a udali się 14 lutego do Centrum Edukido na warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem klocków LEGO. Tematem przewodnim zajęć była grawitacja. Na początku spotkania instruktor przybliżył dzieciom to pojęcie i skłonił do zastanowienia się, czy siła ciążenia jest tylko na Ziemi czy również na innych planetach. Następnie pierwszoklasiści zostali podzieleni na grupy i konstruowali z klocków motocykle. Gdy wszystkie modele były już gotowe, nadszedł czas na kulminacyjny moment – testowanie pojazdów na rampie. Po treningu miał miejsce turniej, który pokazał, że wszyscy uczestnicy warsztatów posiadają zdolności konstrukcyjne oraz dobrą wyobraźnię przestrzenną. Zajęciom towarzyszyło dużo radości i satysfakcji z własnej pracy.