W piątek 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas trzecich pojechali do Małego ZOO w Turce, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania w mieszkańcami ogrodu zoologicznego. Zobaczyły ponad 40 gatunków zwierząt, m.in. kuce szetlandzkie, bydło szkockie i lamy. Na terenie ogrodu wszyscy podziwiali zabytkowy budynek dworu z wielowiekową historią. Uczniowie doskonale bawili się na placu zabaw, trampolinie i parku linowym. Mieli do dyspozycji różnorodne rowery i gokardy. Szukając wytchnienia od sportowych zmagań, dzieci spacerowały po parku i ścieżce przyrodniczej w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bystrzyca oraz obszaru Natura 2000. Otoczenie zieleni sprzyjało odpoczynkowi. Dzieci miały możliwość poczuć klimat lata i wakacji. Pogoda dopisała, a nastroje uczestników wyprawy były fantastyczne.