Uczniowie klasy I a aktywnie uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, do której włączyła się nasza placówka. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat tradycji świąt Wszystkich Świętych, dlaczego jest tak ważne i o kim powinniśmy w tym dniu pamiętać. Uczniowie rozmawiali nie tylko o bliskich im osobach, które już odeszły, ale także dzielili się refleksjami i spostrzeżeniami na temat ludzi zasłużonych dla nas wszystkich, którym winni jesteśmy pamięć. Pierwszoklasiści wykonali prace plastyczne pt. „Pamiętamy…”, które zostały wyeksponowane w holu szkoły. Pod koniec października dzieci wzięły udział w porządkowaniu placu, na którym został posadzony Dąb Pamięci, w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Drzewo to, wraz z pamiątkowym kamieniem, upamiętniają związanego z Lublinem kapitana Henryka Mariana Wdówkę.