Dnia 22 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole finał konkursu dla uczniów klas czwartych ”Święto Matematyki”. Spotkanie miało na celu rozbudzić wśród dzieci zainteresowanie tym przedmiotem, rozwijać ich zdolności i pokazać, że matematyką można się bawić.

W trakcie eliminacji (dnia 6 grudnia 2016 r.) klasy czwarte przedstawiły wykonane dowolną techniką prace plastyczne o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Należało je wykonać wykorzystując wyłącznie jeden typ figury geometrycznej.

Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę poprawność merytoryczną, pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu oraz szatę graficzną, zakwalifikowała do finału prace wykonane przez uczniów z klas: IV A, IV B, IV C i IV H.

Ośmioosobowe zespoły tych klas startowały w konkurencjach:

1. Gra logiczna (warcaby, chińczyk);
  2. Rebusy matematyczne;
  3. Krzyżówka matematyczna;
  4. Zabawa w skojarzenia.

Pozostali uczniowie klas czwartych dopingowali i bawili się na widowni rozwiązując ciekawe zadania matematyczne, za co nagradzani byli lizakami.

Zwyciężyła klasa IV B,  II miejsce zajęła klasa IV C, a III miejsce przypadło klasie IV H.

Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni i zadowoleni.

Ta niecodzienna lekcja matematyki na pewno zapadnie im na długo w pamięci.