Kolędowanie jest jedną z bożonarodzeniowych tradycji. Do Polski tradycja śpiewania kolęd przywędrowała z Zachodu. Dawniej odwiedzano się wzajemnie w domach, by składać sobie najlepsze życzenia w nowym roku. Z tej okazji we wtorek 10.01.2023 r. w sali widowiskowej naszej szkoły odbyło się „Świetlicowe kolędowanie”. W wydarzeniu wzięli udział wychowankowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowani przez swoich nauczycieli. Uczniowie wykonali tradycyjne kolędy i pastorałki m.in. „Bóg się rodzi”, „Gdy śliczna Panna”, „Bosy pastuszek” czy „Dzisiaj w Betlejem”. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani wicedyrektor Ewa Juszczewska i ks. Paweł Saran, który akompaniował na gitarze. Na pianinie zagrała pani Marta Klimek. Wystąpili również uczniowie z Ukrainy z kolędowaniem w ojczystym języku. Wspólne śpiewanie było doskonałą okazją do wzajemnej integracji.

Występ uczniów z sali świetlicowej nr1

Występ uczniów z sali świetlicowej nr2