Dnia 17 września 2018r. naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością Pan Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz trzy polskie lekkoatletki Pani Paulina Guba dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski oraz tegoroczna Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, Pani Karolina Kołeczek złota medalistka Mistrzostw Polski oraz srebrna medalistka Mistrzostw Europy U23 w biegach przez płotki, Pani Malwina Kopron brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Polski oraz złota medalistka Letniej Uniwersjady z Tajpej w rzucie młotem. Mistrzynie na co dzień trenują w Klubie Uniwersyteckim AZS UMCS Lublin.

Uczniowie naszej szkoły w roku 2017/2018 w ogólnej klasyfikacji Igrzysk Dzieci Miasta Lublin zdobyli I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców, dlatego też chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz słuchali ciekawostek związanych z uprawianymi przez lekkoatletki dyscyplinami.

Wizyta wybitnych polskich lekkoatletek była okazją do promowania sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Podczas spotkania zawodniczki AZS UMCS Lublin otrzymały listy gratulacyjne oraz kwiaty z rąk Pana Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin.

Na zakończenie spotkania Mistrzynie dokonały pamiątkowego wpisu do Kroniki Szkoły oraz rozdały naszym uczniom swoje zdjęcia z autografami. Był również czas na wspólne zdjęcia.