16.05.2018 r. to z pewnością będzie dla grupy 0 „a” oraz 0 „b” niezapomniana data. Tego dnia mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z Członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Jawor”. Dzieci z oddziału zerowego obejrzały profesjonalny występ taneczny, a następnie z wielką chęcią same mogły sprawdzić się w tej umiejętności. Radości w trakcie tańca nie było końca:)   Dzieci poznały także bardzo dokładnie łowicki oraz krzszczonowski strój ludowy oraz mogły dotknąć jego ciekawych elementów. Kolejną atrakcją tego dnia była możliwość zwiedzenia garderoby tancerzy oraz wielu innych pomieszczeń, jak np. pokój krawcowej.  Na sam koniec wszyscy otrzymali kolorowanki z postaciami członków zespołu ludowego, które mogły na miejscu pokolorować.

Dzieci jeszcze długo po powrocie opowiadały i wspominały tę wycieczkę.