W poniedziałek 14 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Obecnością zaszczycili nas: Proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie – ksiądz Mirosław Ładniak, ksiądz prałat Jerzy Ważny, Panie Dyrektorki okolicznych przedszkoli oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców – Pan Sławomir Głaz. Po wygłoszeniu słów ślubowania, odbył się symboliczny akt pasowania ołówkiem przez panią dyrektor Elżbietę Pieczonkę oraz panie wicedyrektor: Małgorzatę Oleszek, Ewę Juszczewską i Małgorzatę Rodzik. Uczniowie, przygotowani przez swoje wychowawczynie, zaprezentowali krótki program artystyczny. Dzieci z klasy trzeciej dodawały otuchy młodszym kolegom i koleżankom.  Na scenie wystąpiły szkolne zespoły taneczne: Cekinek, prowadzony przez panią Iwonę Staszewską i Mozaika, prowadzony przez panią Ewę Kaczmarzewską. Po oficjalnej części, dumni uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas na poczęstunek, gdzie otrzymali drobne upominki od rodziców i szkoły.