W okresie od października 2020 r. do czerwca 2021 r. pani Agnieszka Kowalczyk we współpracy z panią Klarą Wolińską i panią Katarzyną Jawiarczyk realizowała projekt „Niepełnosprawni są wśród nas”.

W klasie II a odbył się cykl zajęć mających na celu przybliżenie uczniom tematyki dotyczącej niepełnosprawności, funkcjonowania osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, problemów z którymi muszą się zmagać, a także zwrócenie uwagi na ich potrzeby, np. szacunku, akceptacji, życzliwości, tolerancji i przynależności do grupy.

Zajęcia realizowane w klasie II a dotyczyły problematyki osób z autyzmem, osób niesłyszących i słabosłyszących, osób niewidomych i słabowidzących oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się dużą empatią w stosunku do osób niepełnosprawnych. Dowiedziały się także, jak zachować się wobec osób niepełnosprawnych, które spotykają lub mogą spotkać w swoim otoczeniu.

Drugoklasiści z dużym zaangażowaniem uczyli się między innymi podstaw języka migowego, poznawały Alfabet Braille’a.

Podczas ostatnich zajęć uczniowie wykonali na wystawę wspaniałe prace plastyczne, ukazujące formy pomocy osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności.