Nasza szkoła bierze udział w projekcie pt.: Uczeń Przyszłości. Jest on realizowany przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z Politechniką Lubelską.

Projekt ten składa się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie, nauczyciele biorą udział w warsztatach z obsługi nowoczesnego sprzętu zakupionego przez szkoły w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Następnie będą organizowane warsztaty dla uczniów, w ich szkolnych pracowniach. Dzięki tym zajęciom uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności techniczne.

Drugi etap przewiduje szkolenia dla uczniów z zakresu doradztwa zawodowego, wizyty studyjne w siedzibach lokalnych przedsiębiorstw, gdzie codziennie wykorzystuje się nowoczesne technologie.

Projekt zakończy się konkursem na najlepszy projekt wykonany dzięki umiejętnościom zdobytym w trakcie warsztatów.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie przedsiebiorczy.lublin.eu.