Fajerwerki to symbol radości i zabawy. Są one wspaniałym widowiskiem, jednak w rękach dzieci mogą stanowić zagrożenie.

W grudniu 2018 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym poprowadzonym przez funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Lublinie w ramach programu, mającego na celu uświadomienie zagrożeń płynących z nieostrożnego używania fajerwerków. Panie pokazały dzieciom prezentację multimedialną ukazującą konieczność przestrzegania podstawowych zasad bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.  Poprzez obejrzenie filmu animowanego oraz wysłuchanie cennych rad gości, dzieci uzmysłowiły sobie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z tego typu atrakcji oraz zapoznały się z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi zakupu i sprzedaży materiałów pirotechnicznych. Z pewnością zdobyta wiedza pozwoli uczniom naszej szkoły uniknąć wypadków podczas zabaw świątecznych i noworocznych.