W czwartek 22 listopada 2018 r. uczniowie klasy VI g udali się do Przedszkola nr 37 w Lublinie, gdzie wzięli udział w zajęciach pod tytułem Pożegnanie jesieni. Szóstoklasiści, pod kierunkiem pani Anny Ładak, przygotowali dla swoich młodszych kolegów różne formy pracy: zabawę kreatywną z rekwizytami, zgadywanki z przysłowiami, recytację wierszy o jesieni przy nastrojowej muzyce Czesława Niemena, tworzenie ilustracji. Za poprawne odpowiedzi i zaangażowanie sześciolatki otrzymywały specjalne listki, pieczołowicie przygotowane na tę okazję. Na koniec przy aplauzie całej sali najbardziej aktywne osoby uzyskały tytuł Króla i Królowej Jesieni. Młodzi wykonawcy z klasy VI g otrzymali gromkie brawa.

Przygotowanie programu Pożegnanie jesieni miało na celu rozwijanie umiejętności komunikacyjnych uczniów, zachęcenie ich do działań twórczych, rozbudzanie empatii oraz współpracę ze środowiskiem lokalnym.