27 września 2019 roku uczniowie klas 8  brali udział w 60. POKAZACH z FIZYKI, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno – Naukowe.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w atrakcyjnych doświadczeniach, pokazach i wykładach, które wprowadziły w świat wiedzy i zaszczepiły naukowe pasje. Dwugodzinne pokazy dotyczyły następujących zagadnień:

Ruch obrotowy ( dr Andrzej Droździel, dr Krzysztof Pyszniak)

Uff, jak gorąco… (dr hab. Bożena Zgardzińska, dr hab. Zbigniew Surowiec)

Prąd elektryczny (dr Marek Gorgol, mgr Paweł Wnuk)

Rezonanse (dr hab. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz)

Takie pokazy i eksperymenty przeprowadzone przez wybitnych naukowców to niezapomniana lekcja, która pozwoliła uczniom wzbogacić swoją wiedzę, rozbudziła pasje i zainteresowania. Mamy nadzieję, że będą procentować w przyszłości.

Wyjście zorganizowały Pani Helena Nadzieja i Pani Beata Kołodziej.