W dniu 14 czerwca w sali widowiskowej naszej szkoły nauczyciele świetlicy: panie Ewa Rosuljaš i Anna Gąsior zorganizowały spotkanie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej pełniącymi funkcje ratowników medycznych – szeregowym Adamem Gorgolem i kapralem Jarosławem Bąkiem z zakresu pierwszej pomocy medycznej oraz profilaktyki Covid – 19. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały możliwość przypomnienia i utrwalenia wiadomości związanych z udzielaniem pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo – oddechową, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej oraz udzielania pomocy w przypadku zadławienia. Ratownicy omówili z dziećmi nowe zasady udzielania pomocy w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Podczas spotkania można było także dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca ratownika medycznego. Żołnierze dzieli się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z pełnionych przez siebie funkcji. Dzieci aktywnie brały czynny udział w spotkaniu i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.