Od kilku lat zwyczajem w naszej szkole jest włączanie uczniów klas trzecich w czytanie młodszym dzieciom. W ramach konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, w którym wzięli udział uczniowie z klas II i III naszej szkoły, powstało wiele bardzo ciekawych napisanych i zilustrowanych historyjek. W październiku uczniowie z klasy III a odwiedzili dzieci z grupy 0b. Podczas spotkania, trzecioklasiści odczytali kolegom i koleżankom „Nowe przygody Gangu Słodziaków”. Okazało się, że nasi zerówkowicze są wielbicielami Słodziaków i z zachwytem wysłuchali wszystkie przygody, których bohaterami byli ich pupile. Pod koniec spotkania wychowawczyni klasy III a zachęciła dzieci do zapoznania się z opowiadaniami z książki R. Piątkowskiej, „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.