W piątek, 6 kwietnia 2018r., klasa 5 a wraz z opiekunami miała okazję uczestniczyć w uroczystej inauguracji  XXVIII edycji Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) Międzynarodowego  Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych.  Impreza, na której co roku spotykają się niepełnosprawni artyści z Polski, Ukrainy i Białorusi,  odbyła się w ACK „Chatka Żaka”. Uczniowie obejrzeli  dwa przedstawienia, które rozpoczęły trzydniowy festiwal. Każdego  roku  Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku  organizowane są w innej konwencji. Dotyczy ona wystroju sali, śpiewanych piosenek, konkursów, strojów itd. Tegoroczny festiwal odbył się w konwencji „ROCK ‘n ROLL”. Główną ideą Spotkań nie jest wybór najlepszej prezentacji teatralnej. Jest to natomiast pełne radości spotkanie osób niepełnosprawnych, którym przez życie jest iść trudniej, a mimo to nie poddają się i chcą się dzielić z innymi swoimi emocjami wyrażanymi poprzez różnorodne formy teatralne. Uczniowie klasy 5 a mieli możliwość zobaczyć efekty ciężkiej całorocznej pracy swoich rówieśników i na pewno wezmą udział w następnych spotkaniach.