Informujemy, że 18 marca 2021 roku odbędzie się kolejna, jubileuszowa, XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II – VIII.  Jest to test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podanych jest 5 odpowiedzi, z których tylko jedna może być poprawna. Konkurs trwa 75 minut.

Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 10 zł. Każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma układankę przestrzenną w formie breloczka.

Termin zgłaszania uczniów do udziału w konkursie mija 29 stycznia 2021 roku.

Prosimy rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w konkursie o zapisy do wychowawców klas (klasy II i III) oraz nauczycieli matematyki (klasy IV – VIII) poprzez dziennik elektroniczny.

Prosimy również o podpisanie zgody na udział dziecka w konkursie i klauzuli informacyjnej.

Jeżeli przeprowadzenie konkursu w poszczególnych szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny Konkursu może zdecydować o jego przeprowadzeniu za pośrednictwem Internetu, we współpracy ze Szkolnymi Koordynatorami Konkursu. W takiej sytuacji Komitet wyznaczy datę i czas konkursu oddzielnie dla każdej kategorii lub poziomu wiekowego. Ponadto, z uwagi na brak kontroli, nie będą przyznawane nagrody, w zamian będą upominki dla uczestników wskazanych przez Szkolnych Koordynatorów Konkursu. Czas rozwiązywania testu za pośrednictwem Internetu zostaje wydłużony do 90 minut.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela koordynator – pani Katarzyna Koźmala.

Zapraszamy do wzięcia udziału w „Kangurze Matematycznym”.

Nauczyciele matematyki