W roku szkolnym 2018/2019 odbyliśmy podróż z Misiem. Projekt zainaugurował czytanie w grupie świetlicowej, do którego zapraszaliśmy osoby związane ze świetlicą szkolną – starsze koleżanki lub Dziadków. Kolejny moduł to cykl zabaw i zajęć z wykorzystaniem metod aktywnych wdrażających dzieci do samodzielności, dzieci wspólnie z Małym Misiem uczyły się czym jest samodzielność oraz w jaki sposób zdobyć tę ważną umiejętność.

Następny moduł miał nazwę „100-lecie niepodległości”. Poprzez naukę piosenek o treści patriotycznej, czytanie wierszy i oglądanie prezentacji przybliżyłyśmy uczniom w/w treści. Cykl – „Warsztaty kulinarne z Małym Misiem – kucharzem” dotyczył nauki i ćwiczeń samodzielnego przygotowywania śniadań i innych potraw. Ostatni moduł to aktywności ruchowe – codzienne zabawy ruchowe uczniów z wykorzystaniem dostępnego sprzętu sportowego w szkole i w domu, nowe propozycje zabaw i gier terenowych, propozycje udziału w organizowanych turniejach- piłkarskim, skakanek, kręcenia kół hula -hop i innych.