W dniach 07 – 10.06.2018 w Katowicach rozegrano FinaÅ‚y Igrzysk MÅ‚odzieży Szkolnej w mini-koszykówce chÅ‚opców. Po wygraniu rozgrywek miejskich i wojewódzkich , w zawodach wziÄ™li udziaÅ‚ uczniowie SP 43, osiÄ…gajÄ…c XI miejsce w Polsce. Drużyna w 6 meczach odniosÅ‚a 3 zwyciÄ™stwa i również 3 porażki.

Szczegółowe wyniki : http://www.skm.basketmania.pl/skmwp/mistrzowie-wojewodzkich-igrzysk-dzieci-r-2005-i-mlodsi/

Wynik ten jest drugim w  ponad 30 letniej historii udziaÅ‚u uczniów naszej SzkoÅ‚y w ogólnopolskiej rywalizacji. Lepsze osiÄ…gniÄ™cie miaÅ‚a tylko koszykarska drużyna chÅ‚opców rocznika 2000, koÅ„czÄ…c zawody na 6 miejscu podczas Finałów IMS w GdaÅ„sku w 2013r.

Trenerem obydwu zespołów był Krzysztof Fit.

SkÅ‚ad zespoÅ‚u: Kirwiel Szymon, BreÅ› Remigiusz, DÄ…browski MichaÅ‚, WoliÅ„ski Kacper, Skiba Marcel, DyÅ› Oskar, Holcel Piotr, Krwawicz BartÅ‚omiej, Szarlip Jakub, Derlatka Adam, Å»mudzki Mateusz, Wójtowicz StanisÅ‚aw. We wczeÅ›niejszych fazach  rozgrywekw zespole wystÄ…pili również  Borowiec SÅ‚awomir, Koczmara Szymon i Wojnarski Patryk.

Trenerami -opiekunami podczas Finałów byli Pajdosz Iwona i Jasiński Radosław.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie , LZKOSZ i UKS Cztery-trzy Lublin.