plastyka      Kształcenie gustu i wrażliwości estetycznej odbywa się na każdym poziomie rozwoju dziecka, zarówno w szkole jak i w domu. Działania twórcze, sprawność intelektualna, wyobraźnia determinują rozwój zainteresowań i upodobań estetycznych ucznia. Koło plastyczne powstało po to, aby pogłębiać i wzbogacać lekcje plastyki w klasach IV-VII.
Głównym celem zajęć jest kształtowanie i rozwijanie wrażliwości artystycznej, ekspresji twórczej, zdolności poznawczych – obserwacji, myślenia, a także kształtowanie poczucia piękna, uwrażliwienie na sztukę i jej wytwory. Na zajęciach uczniowie podejmują różne działania twórcze, realizowane w formie malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki, technik mieszanych. Celem tych ćwiczeń jest doskonalenie sposobów wyrażania postaci, przestrzeni, scen, sytuacji realnych i fantastycznych. To również doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych. Wiedza plastyczna wspomaga pracę twórczą ucznia, sprawia, że jest ona ciekawsza, bogatsza kolorystycznie, ciekawsza kompozycyjnie.

Dzięki współpracy z Osiedlowym Klubem Miniatura zorganizowane zostały wystawy prac plastycznych. Ostatnia miała miejsce 28 października 2014 roku. Prace plastyczne uczestników Koła plastycznego cyklicznie prezentowane są także na szkolnych wystawach.

Nauczyciel prowadzący

Aleksandra Smit