Zajęcia koła informatycznego skierowane są do uczniów klas V – VII. Uczniowie poprzez udział w zajęciach koła rozwijają swoje zainteresowania związane z komputeryzacją świata i jej rozwojem, poznają tajniki obsługi komputera, wdrażają się do bezpiecznego posługiwania się komputerem i technologią informacyjną,  poznają różne sposoby komunikowania się przy wykorzystaniu sieci komputerowych oraz korzyści i zagrożenia wynikające z dostępu do Internetu, wdrażają się do korzystania z różnych źródeł informacji, sposobów jej przetwarzania i prezentacji oraz możliwości wykorzystania komputera i sieci Internet przy realizacji własnych pomysłów i projektów.

Poprzez realizację własnych pomysłów i projektów uczniowie rozwijają twórcze myślenie, planują własne działania, nabywają umiejętność wykorzystywania różnych dostępnych programów w realizacji celu.

Ze względu na ciągły, żywy rozwój technologii informacyjnej program koła informatycznego jest corocznie modyfikowany i dostosowywany do możliwości i potrzeb uczniów. Biorą oni czynny udział w ustalaniu tematyki zajęć, wysuwając własne propozycje poznawania nowego oprogramowania, poznawania nowych możliwości znanych już im programów lub też realizacji własnych pomysłów i projektów – np.: tworzenie własnej strony internetowej, prowadzenie szkolnego bloga, nauka tworzenia fraktali.

Nauczyciel prowadzący:

Małgorzata Rodzik