ciekawa_matematyka     Zajęcia kół matematycznych są adresowane do uczniów zainteresowanych i uzdolnionych matematycznie. Mają one na celu poszerzenie oraz pogłębienie wiadomości i umiejętności matematycznych, kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie pomysłowości w myśleniu i działaniu. Wśród uczniów kształtują zasady dobrej organizacji pracy, staranności, stałego korygowania błędów i tolerancji.

Uczniowie na zajęciach kół matematycznych rozwiązują ciekawe zadania przygotowane przez nauczycieli ( kwadraty magiczne, zagadki), poszukują niestandardowych rozwiązań zadań, rozwiązują zadania wykorzystując symbole graficzne i rysunki, przygotowują się do udziału w konkursach matematycznych.

Nauczyciele tworzą takie metody kształcenia i wychowania, które w atmosferze radości pozwalają uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Nauczyciele prowadzący koła matematyczne:

Monika Kozieł,          Agnieszka Kotyra

Marta Radzikowska,         Dorota Dulik