children-singing-hi         Chór szkolny został założony we wrześniu 2014 roku przez nauczycielkę muzyki – mgr Martę Klimek. Zespół liczy około 30 osób i składa się z uczniów uzdolnionych muzycznie, którzy chcą realizować swoje pasje i zainteresowania muzyczne.

Zajęcia z chóru uczą prawidłowego śpiewu i emisji głosu, pomagają kształtować słuch muzyczny, pozwalają pokonać tremę przed występami publicznymi, uczą pracy w grupie i odpowiedzialności za wspólne występy, a także ułatwiają nawiązywanie nowych przyjaźni. W repertuarze chóru znajdują się różnorodne utwory, od patriotycznych po rozrywkowe.

Chórzyści chętnie uczestniczą w życiu szkoły, uświetniając  swoimi występami wokalnymi liczne akademie i imprezy szkolne.

Nauczyciel prowadzący

Marta Klimek