Chór szkolny klas I – VI został założony we wrześniu 2014 roku przez nauczycielkę muzyki – mgr Martę Klimek. Zespół liczy około 30 osób i składa się z uczniów uzdolnionych muzycznie, którzy chcą realizować swoje pasje i zainteresowania muzyczne.

Zajęcia z chóru uczą prawidłowego śpiewu i emisji głosu, pomagają kształtować słuch muzyczny, pozwalają pokonać tremę przed występami publicznymi, uczą pracy w grupie i odpowiedzialności za wspólne występy, a także ułatwiają nawiązywanie nowych przyjaźni. W repertuarze chóru znajdują się różnorodne utwory, od patriotycznych po rozrywkowe.

Chórzyści chętnie uczestniczą w życiu szkoły, uświetniając  swoimi występami wokalnymi liczne akademie i imprezy szkolne.

Od lutego 2016 r. Chór „Fantazja” uczestniczy w Projekcie Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”.

Osiągnięcia chóru:
  • Wyróżnienie w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza” w Centrum Kultury w Lublinie – 29 października 2016 r.
  • Srebrne pasmo oraz Wyróżnienie specjalne za udany debiut w XI Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Regionu Lubelskiego Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” – 21 maja 2016 r.
  • III miejsce w kategorii zespołów wokalnych klas I – III  w VIII Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Szkole Podstawowej n 34 im. K. Makuszyńskiego w Lublinie – 17 listopada 2016 r.

Nauczyciel prowadzący

Marta Klimek