W tym roku przypada 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Podkreślając tę ważną rocznicę, w czwartek 14 listopada 2019 r. uczniowie klasy I a integracyjnej uczestniczyli w warsztatach w Bawialni Edukacyjnej Klanzy, a tym samym wzięli udział w projekcie „RÓŻNORODNY LUBLIN w roku Unii Lubelskiej II”, realizowanym dzięki wsparciu Miasta Lublin. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek historycznych, kulturowych i społecznych dotyczących Dawnego Miasta, które było ważnym punktem traktu handlowego, miejscem łączącym Polskę i Litwę i miejscem pełniącym funkcję europejskiej drogi kulturowej. Uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej podróżowali kupcy i w jaki sposób przewożono oraz przechowywano towary. Zapoznali się z dawnymi zawodami oraz starali się utożsamić w zabawie z wykonawcami danej profesji, np. beczkarza, druciarza, ludwisarza czy kupca. Pierwszoklasiści wykonali biżuterię z papieru – piękne naszyjniki. Zajęcia były przeplatane atrakcyjnymi zabawami ruchowymi, m.in. na interaktywnej podłodze. Uczniowie wrócili do szkoły z pokaźnym bagażem wiedzy, dotyczącej historii naszego miasta i już nie mogą się doczekać, kiedy ponownie odwiedzą Edukacyjną Bawialnię Klanzy.