Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Aby zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli, Instytut Książki realizuje ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”.

Jednym z jej elementów są działania na rzecz bibliotek szkolnych oraz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.

W ramach tegorocznej odsłony projektu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali podczas zajęć bibliotecznych Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą:

Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.

Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Otrzymane książeczki stały się okazją do wspólnej rozmowy o zachowaniu pamięci o dawnych wydarzeniach, historiach rodzinnych oraz z pewnością rozbudzą wrażliwość na drugiego człowieka i rozwiną nigdy niekończącą się pasję, która uczy jak świat cały zobaczyć w ziarnku piasku.