Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk serdecznie zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami na IV Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”, który odbędzie się w czwartek 14 czerwca 2018 r. w godzinach 12:00-18:00 na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie.

Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna” to niepowtarzalna okazja do spotkań dzieci i młodzieży z przedstawicielami służb ratowniczych i mundurowych, podczas których najmłodsi dowiedzą się jak unikać niebezpieczeństwa i ryzykownych zachowań zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i podczas nadchodzących wakacji. Wzorem lat ubiegłych, poza informacjami z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki, na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, m.in.pokazy sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, przejażdżki konne, symulacje akcji ratunkowych, degustacja zdrowej żywności, dmuchany plac zabaw, itp.

Informacje na temat programu tegorocznej edycji, a także partnerów i patronów wydarzenia będą aktualizowane na bieżąco.