Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy 0 „a” wybrały się na warsztaty organizowane przez Czekoladową Solidarność. Od samego rana dzieci z niecierpliwością oczekiwały na swój słodki prezent. Podczas zajęć mieliśmy okazję obejrzeć owoc kakaowca, wysłuchaliśmy też prezentacji dotyczącej historii powstania czekolady, jej gatunków oraz pochodzenia. Po wzbogaceniu wiedzy o nowe informacje przeszliśmy do części praktycznej, która rozpoczęła się od degustacji różnych gatunków czekolady. Dzieci ze smakiem próbowały i wybierały swój ulubiony gatunek słodkiego przysmaku. Największą atrakcją okazało się wykonanie autorskiej tabliczki czekolady, którą finalnie każdy z przedszkolaków zabrał do domu. Poza własnoręcznie przygotowaną słodkością wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali imienny Dyplom Mistrza Czekolady. To był dzień pełen uśmiechu, ekscytacji i słodyczy.