Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Nasza Biblioteka Szkolna już dzień wcześniej zorganizowała akcję głośnego czytania. Gościem specjalnym była znana aktorka filmowa i teatralna – Pani Katarzyna Bujakiewicz. Wraz z uczniami SP 43 przeczytała na głos kilka tekstów z podziałem na role. Najpierw – jako narrator – czytała „Szóstą klepkę” M. Musierowicz, później zaś „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren. Na koniec uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy słownej. Dzieci mogły wykazać się umiejętnością czytania tzw. trudnych wierszyków. „Łamanie języka” niosło ze sobą dużo śmiechu i zabawy.

Celem akcji było promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie postawy czytelniczej.

Dzień głośnego czytania upłynął w radosnej i miłej atmosferze. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich czytanych tekstów, a na koniec ustawili się w kolejce po autograf złożony przez panią Kasię Bujakiewicz.

Głośne czytanie
Szczęśliwa 2B