W dniu 30.11.2021 roku delegacja złożona z przedstawicieli uczniów Naszej szkoły: Krzysztof Górski, Julia Wójcik i Julia Rodzik oraz opiekunów Szkolnego Wolontariatu, spotkała się z przedstawicielami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych funkcjonującym przy szpitalu, którym przekazała zeszyty, bloki i książki zebrane w ramach akcji „Podziel się zeszytem”.  Spotkanie wywołało wiele emocji wśród uczestników i wzbudziło wiele refleksji:

„Moje odczucia ze spotkania są bardzo pozytywne, cieszę się, że mogliśmy w ten sposób pomóc osobom potrzebującym. Daje to wiele do myślenia, jak bardzo ważna dla innych może być tak oczywista dla nas rzecz, jak zeszyt czy blok rysunkowy. Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu.” – relacjonuje Krzysztof Górski.

„Spotkanie z założycielem fundacji Karoliny Majewskiej oraz dyrekcją szpitala DSK wywarło na mnie niezapomniane wrażenie. Wszyscy dookoła entuzjastycznie podchodzili do pomysłu pomocy szpitalowi. Materiały, które przywieźliśmy sprawiły radość lekarzom i opiekunom dzieci. Wiedzieliśmy, że taką samą radość a może większą wywołają na buziach małych dzieci. Byłam szczęśliwa, że nasza szkoła mogła uczestniczyć w tej akcji i że udało nam się zebrać taką ilość podarunków. Poznałam wartość wolontariatu i upewniłam się, że pomaganie innym jest ogromnie potrzebne i daje radość zarówno obdarowywanym jak i darczyńcom.” – to refleksja po spotkaniu Julii Wójcik.
Więcej wypowiedzi uczestników spotkania oraz zdjęć dokumentujących jego przebieg pod poniższymi linkami. Zachęcam do obejrzenia: