W dniach 18 września 2023 r. – 18 października 2023 r. odbyła się III edycja akcji charytatywnej pod hasłem „Podziel się zeszytem”. Celem akcji było wzbudzenie u uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego uczucia empatii i pobudzenie wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych ludzi, a szczególnie dzieci, które przebywają w szpitalach, hospicjach czy domach dziecka. Niejednokrotnie dzieci te nie mają dostępu do zeszytów książek czy innych artykułów papierniczych, w takiej ilości jakby chciały. Dlatego też, chcąc choć w pewnym stopniu zaradzić tej sytuacji, pragnęliśmy jak najszerzej rozpropagować akcję „Podziel się zeszytem”, zachęcając inne szkoły do udziału w przedsięwzięciu. Współorganizatorem tegorocznej edycji było Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej „Życie z chorobą nie musi być smutne”.

Udział w akcji wzięło ogółem 11 szkół – 10 szkół z Lublina i 1 z Chełma:  SP nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego, SP nr 3 im. Juliusza Słowackiego, ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego, SP nr 31 im. Lotników Polskich, SP nr 23 im. Olimpijczyków Polskich, SP nr 29 im. Adama Mickiewicza, SP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, SP nr 33 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, SP 16 im. Fryderyka Chopina, SP 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz SP nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego w Chełmie.

Uczniowie wymienionych szkół bardzo aktywnie wzięli udział w akcji, gromadząc ogółem 1800 sztuk zeszytów, 306 bloków rysunkowych oraz przybory szkolne w postaci między innymi kredek, ołówków, flamastrów, farb i itd.

W dniu 20 listopada 2023 r. wolontariusze przekazali zebrane dary na ręce Pana Ryszarda Majewskiego –  założyciela Stowarzyszenia im. Karoli Majewskiej „Życie z chorobą nie musi być smutne” –  skąd trafią dalej do potrzebujących dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka i innych placówkach opiekuńczo – wychowawczych.

2023.11.20. LUBLIN . AKCJA  PODZIEL SIE ZESZYTEM . FOT. KATARZYNA NASTAJ

2023.11.20. LUBLIN . AKCJA  PODZIEL SIE ZESZYTEM, STOWARZYSZENIE IM. KAROLI MAJEWSKIEJ. FOT. KATARZYNA NASTAJ

Całość fotorelacji z przekazania darów, wykonana przez Panią Katarzynę Nastaj, red. Dziennika Wschodniego. (kliknij w link).

Dziękujemy serdecznie Wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom

Pamiętajcie: „Dobro Powraca!”