Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy Państwu Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie i wspólne  przeprowadzenie akcji charytatywnej pod hasłem „Podziel się zeszytem”.

Celem akcji jest wzbudzenie u uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego uczucia empatii i pobudzenie wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych ludzi a szczególnie dzieci, które przebywają w szpitalach, hospicjach czy domach dziecka. Niejednokrotnie dzieci te nie mają dostępu do zeszytów książek czy innych artykułów papierniczych, w takiej ilości jakby chciały. Dlatego też, chcąc choć troszkę zaradzić tej sytuacji pragnęliśmy jak najszerzej rozpropagować akcję „Podziel się zeszytem”.

Uczestnicy akcji w dniach od 19.09.2022r. do 21.10.2022r. zorganizowali zbiórkę zeszytów i bloków rysunkowych na terenach swoich szkół.

W czasie trwania zbiórki, szkolny koordynator akcji wraz z uczniami, powinien przeprowadzić wywiad środowiskowy w celu zorientowania się, czy gdzieś, w najbliższej okolicy, znajduje się szpital z oddziałem dziecięcym, dom dziecka czy inna placówka obejmująca opieką dzieci, z którą można nawiązać współpracę i ją wesprzeć.

Po zakończonej zbiórce uczniowie, pod opieką szkolnego koordynatora akcji, powinni przekazać zebrane artykuły wybranej placówce. Jeśli, ktoś z Państwa koordynatorów, miałby problem z przekazaniem zebranych darów, prosimy serdecznie o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z organizatorami akcji.

Wszystkich Państwa prosimy natomiast o przesłanie, do dnia 31.10.2022r., na adres email sp43wolontariat@gmail.com krótkiego opisu przebiegu akcji w Państwa szkole oraz ewentualnej fotorelacji z przekazania darów. Mile widziane również krótkie refleksje uczniów biorących udział w akcji i w przekazywaniu artykułów. Nadesłane materiały zostaną wykorzystane do opracowania podsumowania całości akcji w formie m. in. prezentacji multimedialnej, która zostanie umieszczona na stronie internetowej organizatora i współorganizatora akcji.

Patronat medialny nad tegoroczną akcją objęło Polskie Radio Lublin.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i wielkie serca osób niosących pomoc. Jesteśmy przekonani, że zaowocuje to ukształtowaniem w uczniach postawy wrażliwości na drugiego człowieka i wywoła ogromną wdzięczność oraz uśmiech dzieci potrzebujących wsparcia i pomocy.

Organizator akcji:                    Współorganizator akcji: