19 marca już po raz siódmy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Nawiązując do irlandzkiej tradycji, w tym dniu uczniowie i pracownicy szkoły nosili ubrania w kolorze zielonym. Każdy otrzymał też trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii. Głównym punktem wspólnego świętowania była uroczysta akademia w sali widowiskowej. W czasie jej trwania zostały wręczone nagrody laureatom V Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Moja Irlandia”, zorganizowanego przez nauczycieli języka angielskiego z naszej szkoły. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęły Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu oraz pani profesor Maria Bloch-Trojnar, kierownik Katedry Filologii Celtyckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którzy również ufundowali część nagród. Oprócz Dyrekcji Szkoły, laureatów, nauczycieli i uczniów w obchodach tego święta udział wzięli zaproszeni goście: pani profesor Maria Bloch – Trojnar oraz ks. Jerzy Ważny.
Wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Dzieci króla Lira”, oparte na znanej irlandzkiej legendzie. W przygotowanie przedstawienia zaangażowani byli uczniowie z klas IV- VIII. Występ uświetniły piękne interpretacje piosenek nawiązujących do irlandzkich tradycji, wykonanych przez chór szkolny pod kierownictwem pani Marty Klimek oraz przez nauczycieli i uczniów z naszej szkoły. Reżyserem i scenarzystą całego przedsięwzięcia była pani Jolanta Kucińska. Scenografią zajęły się panie Katarzyna Królikowska-Gralak i Małgorzata Kaszkun.