Dni Lublina, XVI edycja 14 czerwca 2018 r. Uroczystość pt. „Lublin dla Niepodległości przygotowały panie: Anna Kurowska z klasą 3 „c”, Monika Klej z klasą 2 „c” i Małgorzata Rakowska z klasą 3 „j”. Inscenizacja nawiązywała do licznych wizyt w Lublinie Józefa Piłsudskiego, entuzjastycznie przyjmowanych przez mieszkańców oraz wkładu naszego miasta w odzyskanie niepodległości. Tańce narodowe poloneza i mazura tańczył szkolny zespół Mozaika pod kierunkiem p. Ewy Kaczmarzewskiej, a pieśń „Jeszcze jeden mazur dzisiaj” śpiewał szkolny chór prowadzony przez p. Martę Klimek. Na uroczystość przybyła dyrekcja naszej szkoły, uczniowie z wychowawcami, rodzice występujących dzieci oraz gościnnie dzieci z przedszkola nr 76 z wychowawczyniami.