Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły nie zawiedli potrzebujących i  bardzo aktywnie wzięli udział w akcji „Podziel się zeszytem”, gromadząc ogółem 650 sztuk materiałów papierniczych – zeszytów i bloków rysunkowych.  Okazało się, że przy okazji zbiórki zeszytów uczniowie bardzo chętnie dzielą się również artykułami piśmienniczymi takimi jak kredki, flamastry, ołówki, długopisy.

Zebrane dary zostały przekazane na ręce Pana Dyrektora Krzysztofa Barana dla Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz poprzez Pana Ryszarda Majewskiego na rzecz  Stowarzyszenia im. Karoli Majewskiej „Życie z chorobą nie musi być smutne”.

Przez ładnych parę lat Karola chodziła do tej szkoły. To też takie związki emocjonalne. Chyba nieprzypadkowo właśnie tutaj powstała ta akcja – zeszytowa i emocjonalna.” – mówił Pan Ryszard Majewski na spotkaniu z wolontariuszami naszej szkoły. – „Dary które trafią do magazynu stowarzyszenia zostaną przekazane dzieciom, które przebywają w szpitalach, hospicjach czy domach dziecka, ale także uczniom w szkołach na Ukrainie za pośrednictwem księdza Stefana Batrucha z Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza.”

Ta akcja ma duże znaczenie dla naszej szkoły, która funkcjonuje w lubelskich szpitalach” -przyznaje Pan Krzysztof Baran – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. – „Trafiają do nas bardzo różne dzieci, często są to dzieci z różnych środowisk, zostawione w tym szpitalu bez przyrządów, zeszytów czy książek. To jest bardzo pomocne dla nas. Możemy wtedy zaoferować im te zeszyty. zdecydowanie ułatwia nam to pracę, bo w ciągu roku przewija się tych dzieci troszeczkę.”

Nasi uczniowie podzielili się również swoimi refleksjami:

Uważam, że pomaganie to bardzo ważna rzecz. Cała nasza szkoła zaangażowała się. Prawie każdy coś przyniósł. Bardzo cieszę się, że udało nam się zebrać tyle zeszytów i bloków rysunkowych”. – relacjonuje Hania.

Naprawdę cieszę się, że mogłem wziąć udział w akcji, gdyż jest to dla mnie szansą na rozwijanie się. Poprzez pomaganie tym dzieciom naprawdę się realizuję”. – mówi Adam N.

Sprawiło mi to wielką przyjemność, ponieważ lubię pomagać innym. Włożyłem w to wielkie serce. Warto pomagać innym, ponieważ te zeszyty po prostu się im przydadzą, a ja mam dużo takich które zalegają w szafie”. – dzieli się swoimi refleksjami Adam Ż.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przekazania zebranych artykułów wykonanej przez  Panią Małgorzatę Genca.: https://kurierlubelski.pl/podziel-sie-zeszytem-akcja-charytatywna-w-sp-nr-43-zobacz-zdjecia/ga/c5-17043689/zd/62672307