W dniach od 16 do 31 października 2019 roku nauczyciele świetlicy: panie Dorota Klimek i Elżbieta Wentlandt oraz pan Marek Brodowski zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych niezbędnych do życia artykułów na rzecz zwierząt ze Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – sekcja Lublin. W ramach akcji organizatorzy zorganizowali spotkanie z panią Magdaleną Maciuk, mamą uczniów naszej szkoły i wolontariuszką Stowarzyszenia, która prowadzi dom tymczasowy dla potrzebujących zwierząt. Pani Magdalena odwiedziła nas ze swoimi obecnymi podopiecznymi i przybliżyła nam w jaki sposób działa Stowarzyszenie, jak my możemy nieść pomoc skrzywdzonym czy porzuconym zwierzętom, jak odpowiednio opiekować się nimi oraz dbać o to, aby były zdrowe i bezpieczne. Dzięki otwartości społeczności naszej szkoły udało nam się zebrać oraz przekazać na rzecz potrzebujących czworonogów ze Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt: ręczniki, pufę, 10 koców, kołdry, miski,, smycze, 12 maskotek, 10 zabawek, 4 kg makaronu, 2 kg kaszy, 10 smaczków oraz 114 kg karmy dla zwierząt. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom oraz uczniom za okazanie dobrego serca i uzupełnienie miski nie jednemu opuszczonemu psiakowi oraz kociakowi, które są pod opieką Stowarzyszenia Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt.