REGULAMIN STOŁÓWKI

1. Stołówka jest zakładem żywieniowym zamkniętym.

2. Obiady są wydawane w godz. 1130 – 1430.

3. Uczeń stołujący się w stołówce szkolnej zobowiązany jest nosić ze sobą kartę magnetyczną.

W sytuacji braku karty należy niezwłocznie poinformować pracownika stołówki szkolnej.

W przypadku zagubienia karty należy niezwłocznie zgłosić fakt do intendenta stołówki. Nowa karta zostanie wydana po wpłaceniu kaucji w wysokości 5,00 zł do intendenta.

4. Obiady wydawane są tylko na miejscu, po przyłożeniu karty do czytnika bezpośrednio przy okienku wydawania posiłków.

Kolor zielony upoważnia pracownika kuchni do wydania posiłku.

Kolor czerwony oznacza brak zgody na wydanie posiłku.

Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z czytnika o wstrzymaniu posiłku, wszelkie niejasności i pytania wyjaśnia intendent stołówki.

5. Uczeń może sprawdzić status swojej karty na czytniku umieszczonym przed wejściem do stołówki szkolnej od godziny 9:00 danego dnia (po aktualizacji nowych odpisów i płatności przez intendenta)

6. Zgłoszenia odpisów z pojedynczych obiadów, w przypadku nieobecności dziecka w szkole, rodzice lub opiekunowie zobowiązani są zgłosić rezygnację z posiłku z jednodniowym wyprzedzeniem lub wyjątkowo danego dnia  do godziny 8.00.

Zgłoszeń można dokonywać:

• telefonicznie pod nr 81 741 13 05 w.21
  • telefonicznie lub sms pod nr 519 678 968
  • na adres e-mail:stolowka@sp43.lublin.eu
  • wiadomość na dzienniku elektronicznym Vulcan

7. W czasie wydawania obiadu, osobom niestołującym się wstęp do stołówki jest zabroniony.

8. Wszystkie osoby stołujące obowiązuje termin wpłat za wyżywienie. Zobowiązuje się rodziców do przestrzegania terminu opłat za obiady szkolne tj. do 10 każdego miesiąca na  podstawie ogłoszeń o stawce obiadowej za dany miesiąc na indywidualne konto dziecka. Brak wpłaty w wyżej wymienionym terminie wiąże się z naliczeniem ustawowych odsetek i wstrzymaniem wydawania obiadów  dla ucznia w kolejnym miesiącu żywieniowym.

9. Abonament wydawany jest w postaci karty magnetycznej jednorazowo bezpłatnie, jednak przy zagubieniu karty należy wnieść opłatę (patrz pkt 3)

( KARTY WAŻNE SĄ DO UKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ UCZNIA LUB DO MOMENTU CAŁKOWITEJ REZYGNACJI Z POSIŁKÓW co wiąże się ze zdaniem karty do intendenta)

KARTA OBIADOWA JEST KARTĄ ZWROTNĄ !!!!

10. Informacje o całkowitej rezygnacji dziecka z obiadów składamy

w formie pisemnej do INTENDENTA STOŁÓWKI SZKOLNEJ

lub mailowo na adres stolowka@sp43.lublin.eu

Brak pisemnej lub elektronicznej rezygnacji powoduje naliczaniem dziecka do liczby uczniów spożywających obiady i naliczaniem opłaty  za wyżywienie.

11. Zabrania się korzystania z telefonów komórkowych w sali konsumenckiej

12. Zobowiązuje się osoby stołujące do:

• utrzymywania wydzielonego odstępu, ładu i porządku w kolejce,
  • zachowania ciszy,
  • kulturalnego spożywania posiłku,
  • odnoszenia brudnych naczyń do okienka,
  • bezpiecznego poruszania się w jadalni,
  • kulturalnego odnoszenia się do pracowników, koleżanek i kolegów.

W stosunku do uczniów nieprzestrzegających regulaminu, zwłaszcza pkt. 12 będą wyciągane następujące konsekwencje:

1. Zgłoszenie do wychowawcy.
  2. Rozmowa z dyrektorem.
  3. Obniżenie sprawowania.
  4. Wykluczenie z listy stołujących się uczniów.

W przypadku, gdy uczeń celowo niszczy naczynia lub sztućce, rodzic pokrywa koszty zniszczonych rzeczy.