Uczniowie klas trzecich spędzili Mikołajki w szczególny sposób. W dniu 6 grudnia 2018 r. wybrali się do Radia Lublin, gdzie wzięli udział w formule aktywnego, tanecznego spektaklu „Smoki, damy i rycerze”.  Dzieci stały się aktorami animacyjnego teatru. Wspólnie wyruszyły na polowanie na strasznego smoka. Dzielni Rycerze i piękne Księżniczki nie bały się takich wyzwań. Podczas spektaklu był czas na prawdziwie męską musztrę oraz dziewczęcy salon piękności… .Uczniowie współtworzyli bajkę o tym, że życie można przeżyć bez lęku i przemocy. Powstała opowieść o szacunku i o zmaganiu się ze stereotypami, będąca również zaproszeniem do odkrycia i rozwijania swoich talentów. Pod koniec spotkania trzecioklasistów odwiedził św. Mikołaj – biskup. Każdy uczestnik otrzymał atrakcyjny upominek. To było niezwykłe przeżycie! Czekamy z niecierpliwością na kolejne tańcobajki!