28 maja klasa 3 „j” odbyła zajęcia historii w Lubelskiej Trasie Podziemnej. Dzieci mogły zobaczyć jak rozwijał się Lublin od początków swoich dziejów, aż do czasów współczesnych. Legendy lubelskie ciekawie opowiadał aktor teatru Osterwy, a jedną z nich dzieci obejrzały podczas pokazu interaktywnego. Niektórzy trochę się wtedy wystraszyli. Następnie klasa spacerowała po Starym Mieście szukając miejsc związanych z legendami Lublina. Dzieci zauważyły nowy, dziwny znak w miejscu, gdzie leży kamień nieszczęścia. Byli śmiałkowie, którzy kamienia dotknęli, nie wierząc widać, że może ich spotkać pech. Ponieważ zbliżał się Dzień Dziecka, klasa 3 „j” zakończyła swoją wyprawę na błoniach pod Zamkiem objadając się pysznymi lodami.